Arap Kızı Kremi Ürün Görseli

Her cilt rengi farklı yaşlanır !

Her cilt rengi farklı yaşlanır !Her cilt rengi farklı yaşlanır !

Her insan farklı ten rengine sahiptir. Esmer, buğday tenli, açık teni renkler cildimizin pigment topluluğunu göstermektedir. Her insanın renk pigmentin de farklı melanin içermektedir. Bu da insanların cilt renklerinin farklı olmasını sağlamaktadır. Bu 3 ayrı ten rengi yaşlanma anlamın da da farklı yanıt vermektedir. İşte sizlere cilt renklerine göre yaşlanma ;

  1. Esmer tenliler : Esmer tenli kadınlar 20’li yaşlar dan itibaren hormonal lekelenmelere karşı dikkatli olmalıdırlar. Melasma adı verilen bu durum en çok esmer olan insanlar da görülmektedir. Esmer tenli olanlar da 40 yaşların dan itibaren  cilt de kuruma, yumuşama ve sarkma gibi şeyler görülebilir.
  2. Esmer tenli olan bayanlara göre daha farklıdır. Özellikle güneş ışınlarına karşı kendilerini korumaları gerekmektedir. Yazın 30 kışın ise 15 faktörlü güneş koruyucu kullanmaları gerekmektedir.
  3. Açık tenli olanlar en fazla yaşlanmaya meyilli olan cilt tipidir. Her zaman dikkat etmeleri gerekmektedir. Çil oluşumuna çok müsaittir ve güneşten kesinlikle korunmaları gerekmektedir. Bu neden ile açık tenli bayanlar çok daha dikkatli olmalıdırlar.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )