Arap Kızı Kremi Ürün Görseli

Ciltte lekeler neden olur ?

güneş lekesiCiltte lekeler neden olur ?

Uzmanlar güneş ışınlarının cildimizin baş düşmanı olduğunu dile getirmektedirler. Korumasız bir şekil de güneş ışınlarına maruz kalmak gerçekten çok zararlı olabilmektedir. Doğum kontrol hapları ya da diğer hormon hapları kullanan kişilerin güneş altın da kalmamaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Cilt lekelerini açık renk ve koyu renk lekeler olarak iki gurup da inceleyebiliriz.

  Ciltte meydana gelen lekeler genel de açık renkli lekeler, koyu renkli lekeler, kırmızı renkli lekeler  gibi pek çok leke çeşidi bulunmaktadır. Cildimize melanin adı verilen madde renk vermektedir. Melanin ciltteki  epidremdeki melanositlerin oluşturduğu bir maddedir. Son olarak da cilde rengini kerotenler vermektedir. Bazı lekeler de yaşınıza bağlı olarak gelişen lekelerdir. Bunlara yaşlılık lekeleri adı da verilmektedir. 

Bir de en çok yaşanan sorun olan güneş lekeleri vardır. Güneşe maruz kalan insanlar da ne yazık ki bu şekil de ciltte meydana gelen lekeler yaşayabilmektedirler.

Cildiniz de meydana gelen lekeler den kurtulmak için sizler de bazı bitkisel içerikli ürünler den yardım alabilirsiniz….

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )